Belépés, Regisztráció


Felhasználó:
Jelszó:

 
 
Sport

Versenyeredményeink a sport területén

2018.

ASZTALITENISZ:
Tata: Molnár Dániel középmezőnyben végzett


KAPKODD A LÁBAD:
Miskolc:
Benedek Elek Általános Iskola, Szakiskola és
Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola – Heves 4. hely


TEREMATLÉTIKA:
Budapest:
I. kcs: Molnár Lolita kislabda hajítás 7. hely
helyből távolugrás 8. hel
Penti Richárd kislabda hajítás 2. hely
30 m síkfutás 8. hely
II. kcs: Suha Fatima 30 m síkfutás 5. hely
medicinlabda dobás 8. hely
Nagy Florenszia medicinlabda dobás 7. hely


Az egyéni összetett verseny: Penti Richárd 6. hely
Suha Fatima 7. hely


ATLÉTIKA:
Győr:
III. kcs: Kolompár Dávid 100 m síkfutás középmezőny
kislabda hajítás középmezőny
magasugrás 7. hely
IV. kcs: Milák Anikó 400 m síkfutás középmezőny
kislabda hajítás középmezőny
távolugrás 2. hely
Molnár Sándor 1500 m síkfutás 1. hely
távolugrás 5. hely
magasugrás 7. hely
Bader Rómeó kislabda hajítás 4. hely

ASZTALITENISZ, SZAKISKOLA:
Budapest:
Kállai Gergő középmezőny Molnár Ronald Rudolf 3. hely
Pap Patrik Bálint középmezőny Burai Dávid középmezőny Molnár Dániel 3. hely Molnár Sándor középmezőny

SPECIÁLIS SZAKISKOLÁK ORSZÁGOS SPORTFESZTIVÁLJA:
Baja: Asztalitenisz: Atlétika:
Molnár Dániel 1. hely
Burai Dávid 3. hely 100 m síkfutás középmezőny
Molnár Sándor középmezőny 800 m síkfutás 1. hely
Molnár Ronald középmezőny 100 m síkfutás 6. hely
Farkas Antal súlylökés 3. hely
Bader Rómeó 200 m síkfutás középmezőny
Mikó Gergő súlylökés középmezőny


2017.

ASZTALITENISZ:
Budapest: Balogh Alexandra középmezőnyben végzett
Molnár Dániel középmezőnyben végzett
Rácz Alex középmezőnyben végzett


KAPKODD A LÁBAD:
Győr:
Benedek Elek Általános Iskola és Szakiskola – Heves 4. hely


TEREMATLÉTIKA:
Budapest:
I. kcs: Nagy Florenszia 30 m síkfutás 1. hely
helyből távolugrás 2. hely
kislabda hajítás 7. hely
medicinlabda dobás 5. hely
Lólé Ákos 30 m síkfutás 3. hely
Penti Richárd kislabda hajítás 7. hely
II. kcs: Suha Fatima 30 m síkfutás 4. hely
helyből távolugrás 5. hely


Az egyéni összetett verseny: Nagy Florenszia 2. hely


ATLÉTIKA:
Nyíregyháza:
III. kcs: Suha Patrícia 100 m síkfutás 7. hely
Molnár Mária 300 m síkfutás középmezőny

IV. kcs: Molnár Dóra 100 m síkfutás középmezőny
magasugrás 6. hely
Konkoly Brigitta kislabda hajítás 2. hely
400 m síkfutás középmezőny
Balogh Alexandra 1500 m síkfutás 5. hely
Bundri Ferenc 100 m síkfutás középmezőny
Rácz Alex 400 m síkfutás középmezőny
Molnár Sándor 1500 m síkfutás 1. hely
távolugrás 8. hely
Balogh Márk súlylökés középmezőny


ASZTALITENISZ, SZAKISKOLA:
Budapest: Molnár Georgina középmezőnyben végzett
Kovács Ferenc középmezőnyben végzett
Kállai Gergő 3. hely





SPECIÁLIS SZAKISKOLÁK ORSZÁGOS SPORTFESZTIVÁLJA:
Baja:
Molnár Sándor 800 m síkfutás 1. hely
asztalitenisz középmezőny
Antal László 400 m síkfutás középmezőny
Burai Dávid 100 m síkfutás középmezőny
asztalitenisz középmezőny
Burai Dániel 100 m síkfutás középmezőny
asztalitenisz középmezőny
Farkas Antal Félix súlylökés középmezőny
Mikó Gergő súlylökés középmezőny
Tóth Richárd súlylökés középmezőny




2016.

ASZTALITENISZ:
Gödöllő:
Molnár Georgina középmezőnyben végzett
Molnár Dóra középmezőnyben végzett
Kállai Gergő 4. hely


KAPKODD A LÁBAD:
Szentes:
Benedek Elek Általános Iskola és Speciális Szakiskola – Heves 4. hely


TEREMATLÉTIKA:
Mór:
I. kcs: Suha Fatima 30 m síkfutás 2. hely
helyből távolugrás 2. hely
kislabda hajítás 3. hely
medicinlabda dobás 6. hely
Nagy Florenszia 30 m síkfutás 1. hely
helyből távolugrás 1. hely
Molnár József 30 m síkfutás 8. hely
kislabda hajítás 1. hely
medicinlabda dobás 3. hely

Az egyéni összetett verseny:
Suha Fatima 1. hely

ATLÉTIKA:
Zánka:
III. kcs:
Konkoly Brigitta kislabda hajítás 2. hely
100 m síkfutás középmezőny
távolugrás középmezőny
Molnár zsolt 300 m síkfutás középmezőny
Molnár Sándor 800 m síkfutás 2. hely
kislabda hajítás középmezőny

IV. kcs:
Molnár Dóra 100 m síkfutás középmezőny
távolugrás 7. hely
magasugrás 8. hely
Molnár Georgina 400 m síkfutás középmezőny
súlylökés középmezőny
Balogh Alexandra 1500 m síkfutás középmezőny
kislabda hajítás középmezőny
Konkoly Zsolt 100 m síkfutás középmezőny
200 m síkfutás középmezőny
távolugrás középmezőny
Molnár Ronald 400 m síkfutás 6. hely
kislabda hajítás 6. hely
magasugrás 8. hely
Kállai Gergő súlylökés 3. hely



Iskolánkban a sportélet a Tanulásban akadályozott tanulók versenyrendszeréhez kapcsolódik.
A versenysport területén azokkal a sportágakkal foglalkozunk elsősorban, amelyeknek a megyei bajnokságai után, országos kimenetelei is vannak. Ezek a sportágak az asztalitenisz, az atlétika, a labdarúgás és az ügyességi sor- és váltóverseny a „Kapkodd a lábad”.
A versenyekre való felkészülést a tanórán kívüli foglakozások keretében oldjuk meg, mint pl. tömegsport, asztalitenisz szakkör, labdarúgó szakkör. Ezek heti óraszáma általában 2-3 óra. E szakkörökön belül kapnak lehetőséget arra is tanulóink, hogy a testnevelés órák mellett minden nap legyen részük testmozgásban.
A Fogyatékkal Élők Heves Megyei Sportszövetsége által rendezett megyei bajnokságokon a kezdetektől fogva részt veszünk. Az országos versenyek kvalifikációja a megyei szint első helyezései.



Eredményeink

Asztalitenisz:
2015. Gödöllő: Molnár Georgina középmezőnyben végzett
Molnár Dóra középmezőnyben végzett
Kállai Gergő középmezőnyben végzett
2015. Baja: Oláh Róbert középmezőnyben végzett
Kállai Krisztián középmezőnyben végzett
Atlétika:
2015. Zánka:
III. kcs.: Molnár Dóra magasugrás 4. hely
100 m síkfutás 5. hely
Nagy Roberta kislabda hajítás középmezőny
Balog Alexandra 800 m síkfutás középmezőny
Rácz Alex kislabda hajítás középmezőny
Molnár Sándor 800 m síkfutás középmezőny
IV. kcs.: Konkoly Mária 400 m síkfutás 2. hely
Bundri Vivien magasugrás 4. hely
100 m síkfutás középmezőny
Molnár Georgina 200 m síkfutás középmezőny
Molnár Letícia súlylökés középmezőny
Terematlétika:
2015. Gyöngyös
I. kcs.:
Molnár Adrián kislabda hajítás 1. hely
30 m síkfutás 3. hely
Suha Fatima 30 m síkfutás 4. hely
Nagy Florencia 30 m síkfutás 6. hely
II. kcs.: Molnár Dániel kislabda hajítás 2. hely
Suha Fruzsina kislabda hajítás 4. hely

A megyék közötti versenyben – ahol az I. és II. korcsoport eredményeit is figyelembe veszik – Heves megye csapata a 4. helyen végzett.

Kapkodd a lábad:
2015. Tata: VI. hely




Asztalitenisz:
A versenykiírás évről-évre csak egy korcsoportra készült, 2012-től egészült ki a szakiskolások korcsoportjára is (V kcs.).
Sajnos az elmúlt években csak néhány tanulónknak sikerült ezt a szintet elérni, így sikerült eljutniuk az országos diákolimpiára, ahol a következő eredmények születtek:

• 2001. Miskolc: Kökény Beatrix 1. hely
• 2002. Zánka: Kökény Beatrix középmezőnyben végzett
• 2005. Szombathely: Burai Zsuzsanna középmezőnyben végzett
• 2008. Zánka: Molnár Zsaklin középmezőnyben végzett
• 2011. Budapest: Molnár Hajnalka középmezőnyben végzett
Burai Zoltán középmezőnyben végzett
• 2012. Budapest: Kállai Beáta 3. hely
Molnár Zsaklin (V. kcs.) középmezőnyben végzett


• 2013. Gödöllő: Kállai Beáta 1. hely
Molnár Edit 3. hely
Molnár Ronald Rudolf középmezőnyben végzett
• 2014. Gödöllő: Molnár Edit 2. hely




Atlétika:
Az atlétika sportág az egyik legelterjedtebb versenyzési lehetősége a honi diáksportnak. Felszerelés, létesítmény szempontjából igénytelen, szabadtéren űzhető, és alkalmas nagy tömegek foglalkoztatására is.
A ’90-es években négytusa versenyeket szerveztek tanulóinknak, amely az atlétika egyik összetett versenyszáma (100 m, 400 vagy 800 m, távolugrás, kislabda hajítás), a diáksport egyik kedvelt formája volt. A 2000-es évek elején váltották fel az egyéni versenyszámokkal. Az első évben még csak egy korcsoport számára írták ki a versenyt, majd a későbbiekben ketté választották a felsősök korosztályát.
Az országos bajnokságon való részvétel feltétele, a megyei bajnoki cím megszerzése, a különböző versenyszámokban. A kezdetektől fogva minden tanévben volt néhány tanulónk, akik kivívták ezt az elismerést, és részt vehettek az országos diákolimpián, ahol a következő eredmények születtek:

• 2000. Zánka: (Ebben az évben még csak egy korcsoportra írták ki a versenyt)
Lólé Etelka 400 m síkfutás középmezőny
Petrik Anita 1500 m síkfutás 2. hely
Petrik Anita távolugrás középmezőny
Mészáros Krisztina kislabda hajítás középmezőny
Rácz Vilmos 400 m síkfutás középmezőny
Rácz Vilmos távolugrás középmezőny
Molnár József 3000 m síkfutás 4. hely

• 2001. Zánka:
III. kcs.: Suha Ildikó 1500 m síkfutás 4. hely
Suha Ildikó távolugrás 3. hely
Konkoly Róbert 300 m síkfutás középmezőny
Mészáros Róbert 1500 m síkfutás középmezőny
IV. kcs.: Rácz Mariann 800 m síkfutás középmezőny
Petrik Anita 1500 m síkfutás 6. hely
Petrik Anita távolugrás 4. hely
Suha Beáta kislabda hajítás középmezőny



• 2002. Zánka:
III. kcs.: Rafael Ibolya 100 m síkfutás 2. hely
Konkoly Klaudia 300 m síkfutás középmezőny
Lólé Erika 1500 m síkfutás középmezőny
Suha Ildikó távolugrás 2. hely
Konkoly Klaudia kislabda hajítás 5. hely
Balogh József magasugrás 4. hely
IV. kcs.: Németh Nelli 400 m síkfutás középmezőny
Rácz Mariann 800 m síkfutás középmezőny
Petrik Anita távolugrás 3. hely
Rácz József 3000 m síkfutás középmezőny


• 2003. Nyíregyháza:
III. kcs.: Molnár József magasugrás középmezőny
IV. kcs.: Kovács Ágnes 400 m síkfutás középmezőny
Konkoly Klaudia 1500 m síkfutás középmezőny
Konkoly Klaudia távolugrás 5. hely
Kökény Beatrix kislabda hajítás 6. hely
Balogh Lajos 1500 m síkfutás középmezőny
Mészáros Róbert súlylökés középmezőny


• 2004. Debrecen:
III. kcs.: Poczók Anita 100 m síkfutás középmezőny
Molnár Tímea magasugrás 6. hely
IV. kcs.: Kovács Ágnes 400 m síkfutás 3. hely
Kovács Ágnes távolugrás középmezőny

• 2005. Szombathely:
III. kcs.: Balogh József 300 m síkfutás középmezőny
Petrik József kislabda hajítás 7. hely
• 2006. Tata:
III. kcs.: Poczók Beatrix 100 m síkfutás középmezőny
Balogh József 300 m síkfutás középmezőny
Balogh József kislabda hajítás 3. hely
Balogh József távolugrás 7. hely
IV. kcs.: Horváth Szilveszter súlylökés középmezőny

• 2007. Zánka:
III. kcs.: Lólé Jenifer 300 m síkfutás középmezőny
Poczók Beatrix magasugrás középmezőny
Poczók Beatrix kislabda hajítás középmezőny
Konkoly Gergő magasugrás középmezőny
Konkoly Gergő távolugrás középmezőny
IV. kcs.: Balogh József 200 m síkfutás középmezőny

• 2008. Zánka:
III. kcs.: Bundri Thomasz 300 m síkfutás középmezőny
Bundri Thomasz magasugrás középmezőny
Bundri Thomasz kislabda hajítás középmezőny
IV. kcs.: Lólé Jenifer távolugrás középmezőny
Petrik Ferenc kislabda hajítás középmezőny

• 2009. Zánka:
III. kcs.: Nagy Beatrix 300 m síkfutás 6. hely
IV. kcs.: Petrik Ferenc 200 m síkfutás 5. hely
Petrik Ferenc kislabda hajítás 6. hely

• 2010. Zánka:
III. kcs.: Danyi Katalin 100 m síkfutás középmezőny
Lólé Sándor 100 m síkfutás középmezőny
Burai László 300 m síkfutás középmezőny
Burai László távolugrás középmezőny
Rafael Alex kislabda hajítás középmezőny
IV. kcs.: Nagy Beatrix 100 m síkfutás 7. hely
Nagy Beatrix 200 m síkfutás 5. hely
Kállai Henrietta 400 m síkfutás középmezőny
Bundri Thomasz 100 m síkfutás középmezőny
Koncsik Zsolt kislabda hajítás 5. hely

• 2011. Zánka:
III. kcs.: Molnár Edit 100 m síkfutás középmezőny
Kállai Beáta 300 m síkfutás középmezőny
Kállai Beáta távolugrás középmezőny
Molnár Edit magasugrás 2. hely
Molnár Edit kislabda hajítás 5. hely
Rafael Alex kislabda hajítás középmezőny
IV. kcs. Danyi Katalin 100 m síkfutás középmezőny
Nagy Beatrix 200 m síkfutás 4. hely
Danyi Katalin távolugrás középmezőny
Nagy Beatrix súlylökés középmezőny
Antal László 400 m síkfutás középmezőny
Lólé László kislabda hajítás 8. hely

• 2012. Zánka:
III. kcs.: Kállai Beáta 100 m síkfutás középmezőny
Molnár Edit 800 m síkfutás 5. hely
Kállai Beáta távolugrás 8. hely
Molnár Edit magasugrás 2. hely
Molnár Edit kislabda hajítás 2. hely
IV. kcs.: Danyi Katalin 400 m síkfutás középmezőny
Danyi Katalin távolugrás középmezőny
Antal László 400 m síkfutás középmezőny
Rafael Alex kislabda hajítás 3. hely
• 2013. Zánka: Nem vettünk részt
• 2014. Zánka:
III. kcs.: Molnár Dóra 100 m síkfutás középmezőny
Molnár Vivien magasugrás 7. hely
Oláh csilla távolugrás középmezőny
Oláh csilla kislabda hajítás középmezőny
IV. kcs.: Molnár Letícia 200 m síkfutás középmezőny
Konkoly Mária 400 m síkfutás 2. hely
Konkoly Mária kislabda hajítás 5. hely
Oláh Róbert 400 m síkfutás középmezőny
Molnár F. Benjamin magasugrás középmezőny
Poczók János kislabda hajítás középmezőny

A fenti eredményekből jól kitűnik, hogy számos dobogós és pontszerző eredménnyel büszkélkedhetünk, de még országos bajnoki címet nem sikerült szereznünk. Remélem, hogy előbb vagy utóbb ezzel is gazdagíthatjuk iskolánk aranyérmeseinek a számát.



Terematlétika:
A terematlétika az egyik legfiatalabb versenyrésze a tanulásban akadályozott diákok versenysportjának. A 2011/12-es tanév elején írták ki, - a legkisebbek számára - az I. és II. korcsoportnak. Az atlétika sportág előkészítéseként futások, ugrások és dobások szerepelnek a versenyszámok között, mintegy lehetőséget kívánva nyújtani az alsós tanulóknak, hogy az atlétika játékos formában történő gyakorlásával versenyeken is bebizonyíthassák felkészültségüket.
A megyei forduló egyéni összetett első és második helyezettjei juthatnak tovább mindkét nemben és mindkét korcsoportban az országos bajnokságra.

• 2012. Budapest:
II. kcs.: Molnár Edit 30 m síkfutás 3. hely
kislabda hajítás 1. hely
helyből távolugrás 4. hely
medicinlabda dobás 5. hely
egyéni összetett 2. hely
Molnár Ronald 30 m síkfutás 5. hely
kislabda hajítás 1. hely
helyből távolugrás 4. hely
medicinlabda dobás 2. hely
egyéni összetett 2. hely
Kállai Gergő kislabda hajítás 6. hely
A megyék közötti versenyben – ahol az I. és II. korcsoport eredményeit is figyelembe veszik - Heves megye csapata a 3. helyen végzett.
• 2013. Kecskemét:
I. kcs.: Molnár Dániel 30 m síkfutás 1. hely
kislabda hajítás 3. hely
egyéni összetett 5. hely
II. kcs.: Nagy Roberta 30 m síkfutás 4. hely
helyből távolugrás 5. hely
medicinlabda dobás 4. hely
kislabda hajítás 3. hely
egyéni összetett 2. hely
Molnár Sándor 30 m síkfutás 5. hely
helyből távolugrás 6. hely
kislabda hajítás 7. hely
egyéni összetett 7. hely
A megyék közötti versenyben – ahol az I. és II. korcsoport eredményeit is figyelembe veszik - Heves megye csapata a 2. helyen végzett.
• 2014. Kecskemét: Nem vettünk részt



Labdarúgás:
Labdarúgás sportágban rendezett megyei versenyeken már a ’90-es évektől rendszeresen részt vesznek tanulóink.
Az országos bajnokságra való eljutás feltétele, a megyei bajnoki cím megszerzése. Szinte minden megyei versenyen ezüst vagy bronzérmet sikerült szereznünk, aranyérmesek még soha nem voltunk. Ennek eredményeként labdarúgó országos tornán még nem vehettünk részt.

„Kapkodd a lábad”:
A „Kapkodd a lábad” egy ügyességi sor- és váltóverseny elnevezése, ami az eltérő tantervű általános iskoláknak, életkori sajátosságoknak megfelelően, az alsós tantervi anyagra épülő játékos versengése.
Az elmúlt tanévek mindegyikében, mint megyei bajnokok jutottunk tovább az országos diákolimpiára, ahol a következő eredmények születtek:

2002. Tata: I. hely
2003. Tata: I. hely
2004. Szombathely: I. hely
2005. Szombathely: II. hely
2006. Debrecen: II. hely
2007. Zánka: III. hely
2008. Zánka: III. hely
2009. Zánka: I. hely
2010. Zánka: IV. hely
2011. Nyíregyháza: I. hely
2012. Pécs: I. hely
2013. Gyöngyös: III. hely
2014. Zalaegerszeg: Nem vettünk részt

A 12 országos versenyen, csak egyszer nem állhattunk fel a dobogóra, és hatszor voltunk országos bajnokok. Bátran merem állítani, hogy nincs még egy ilyen eltérő tantervű általános iskola hazánkban, amely hasonló eredményekkel büszkélkedhetne ebben a sportágban.



Besenyei Zsuzsanna


[/center]