BALLAGÁS 2021

szerda 16 június 2021 - 08:14:19 Administrator in:Ünnepségek

BALLAGÁS 2021. június 11.

Június 11-én pontosan 10 órakor megszólaló csengő búcsúszóra hívta az általános iskolai és szakiskolai végzős diákokat. Az járványügyi helyzetre való tekintettel, az ünnepségen korlátozott létszámban vehettek részt vendégek, akik szigorú ellenőrzés és kézfertőtlenítés után, maszkban léphettek az intézmény területére. Az utolsó, rövid osztályfőnöki óra után a ballagók osztályfőnökeikkel kivonultak az udvarra, ahol már várták őket a közeli családtagok, és átadták ajándékaikat a diákoknak. A Himnusz meghallgatása után a ballagtató és ballagó osztályok képviselői verssel és rövid beszéddel búcsúztak egymástól, illetve a végzősök a diáktársaiktól, és az intézmény dolgozóitól. Az iskolában eltöltött időről emlékképek kivetítésével lepték meg a 8. és a 10.OKJ osztályt, mely hol a mosolytól, hol a meghatódottságtól, könnyeket csalt nem csak a diákok, de osztályfőnökeik szemébe is. A búcsúszalagok felkötése és a zászlóátadás után, Pocsai Zsuzsanna intézményvezető asszony tartotta meg búcsúbeszédét, majd az emléklapok és jutalmak - az Elek Apó-díj, valamint a Szakma Kiváló Tanulója-díj - átadására került sor. Meglepetésként a ballagók lufit kaptak, melyet kívánságaikkal a szelek szárnyára engedtek. A ballagási ünnepség a Szózat meghallgatásával, majd a végzősök elvonulásával zárult.

... Leggi tutto