Advent II.

Télapó gyere már!

hétfő 07 december 2020 - 10:09:00 Administrator in:Egyéb
Télapó gyere már!

December havában a hevesi Benedek Elek Általános Iskola, Szakiskola és Fejlesztő Nevelés-
Oktatást Végző Iskola lelkes kis diákjai nagy örömmel vettek részt a  HKK Művelődési
Központ Tagintézmény által meghirdetett rajzpályázaton. A kiírás szerint a télapót kellett
megálmodni, megörökíteni a színes rajzokon.
Kisdiákjaink:
Burai Enrikó (1. o.), Molnár Kevin(3. o.), Konkoly Dzsenifer(3. o.), Molnár Virág (3. o.),
Balog Napsugár(4. o), Balog Mária(4. o.) munkájukért ajándékban részesültek.
Ezúton is nagy szeretettel gratulálunk nekik és büszkék vagyunk rájuk!

Így emlékeztünk az 1956-os hősökre 2020-ban

péntek 23 október 2020 - 10:14:00 Administrator in:Ünnepségek
Így emlékeztünk az 1956-os hősökre 2020-ban
Ebben a tanévben a járvány miatt az iskola közösen nem ünnepelhetett ugyan, ám az osztályok
az alábbi filmekkel elevenítették föl 1956. őszének eseményeit:
1. "Van egy seb, mely sosem gyógyul"

2. "1956, te csillag"-iskolai műsor

Az iskola folyosóját az őszi szünet előtti napokban gyermekrajzok, led-gyertyák, történelmi tablók és a forradalom jelképét ábrázoló egyedi dekoráció tették ünnepi hangulatúvá.
A negyedikes tanulók krepp papírből lyukas zászlót készítettek maguknak.
A közös munka és a filmen látott gyermekműsor mély gondolatokat vetett fel a tanulókban.
Köszönet az ötödik és nyolcadik osztályosoknak az óriás zászlóért, Oszlánczi Ágnes és Ficsórné Krisztián Erzsébet gyermekfelügyelőknek a színvonalas dekorációért.

Szabó Anikó
szervezésért felelős pedagógus

„1956 a szabadságért összefogó, a szabadságban újjászülető magyar nemzet története.
Azok, akik átélték, sosem felejtették. Mi, magyarok- akik bár ismertünk résztvevőket, történeteket, csak a rendszerváltozáskor szembesülhettünk az elhallgatott és feledésre ítélt igazsággal a maga teljes valóságában. 1956 mindannyiónknak a szabadságot jelenti.
1956 igazi értékeit csak akkor tudjuk akár a magunk, akár a nemzetünk életére nézve felmérni, ha meg tudjuk érteni, át tudjuk érezni mindazt, ami azon a néhány emlékezetes októberi –novemberi napon Magyarországon történt.”
Balog Zoltán
az 56-os Emlékbizottság elnöke