A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - Január 22.

szombat 03 február 2024 - 15:08:33 admin in:Egyéb
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - Január 22.

Kölcsey Ferenc, 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz szövegének megírását. Ennek emlékére 1989 óta január 22-én ünnepeljük a Magyar kultúra napját. Ezen a napon különböző rendezvények emlékeztetnek bennünket évezredes hagyományainkra, gyökereinkre, múltunkra. A himnusz nemzeti fohászunk, amely magyarságunkat, közös hitünket, akaratunkat fejezi ki: „Isten, áldd meg a magyart!”
Erkel Ferenc jó 20 évvel később zenét komponált Kölcsey Ferenc gyönyörű költeményéhez. Sikerült megtalálnia a Himnusz szövegéhez méltó zenét. Ezt 1944-ben mutatták be a Nemzeti Színházban. Azóta is ezzel a dallammal énekeljük.
Mint minden évben iskolánk tanulói és pedagógusai színvonalas műsorral emlékeztek meg hazánk eme jeles napjáról.

Heves, 2024. január 22.
Czinkóczi Ágnes
gyógypedagógus

Karácsonyi ünnepség

kedd 16 január 2024 - 09:01:00 admin in:Egyéb
Iskolánkban ebben az évben is megünnepeltük az év legszebb ünnepét, a karácsonyt. A tanulóink csodálatos produkcióit vendégeink - Mészáros Ildikó Nagytiszteletű református Lelkész Asszony, és Liga Konrád Káplán Úr - is örömmel fogadták. Az ünnepi műsor bővelkedett mondókákban, versekben, dalokban és hangszeres előadásokban. A szereplő diákok, valamint az őket felkészítő pedagógusok és gyermekfelügyelők odaadó munkájukkal emelték e nap fényét.

Kelt: Heves, 2023. december 21. Szucsányi Nóra Noémi
gyógypedagógus

Advent harmadik vasárnapjára

hétfő 15 január 2024 - 18:11:30 admin in:Egyéb
Az advent a karácsonyra felkészülés, azaz a nyugalom, az adakozás, a megnyugvás és meghittség időszaka. Négy héten át vasárnapról vasárnapra sorban meggyújtjuk az adventi koszorú gyertyáit, melyek a hitet, a reményt, az örömöt és a szeretetet szimbolizálják. Advent a karácsonyt megelőző várakozási időszak, karácsony előtti negyedik vasárnapon kezdődik, és december 24-én advent utolsó vasárnapján ér véget. Az Advent szó a latin adventus szóból származik, melynek jelentése „eljövetel”, adventus Domini, azaz az Úr eljövetele. Ez egy várakozási időszak, melyen a keresztény hívő emberek Jézus Krisztus születésére, az Úr eljövetelére készülnek testileg és lelkileg is. Az adventi koszorú hagyományosan három lila és egy rózsaszín gyertyából áll. A lila szín a böjt, a bűnbánat, az önvizsgálat színe – jól jelképezi, hogy az adventi időszak, nem csupán a várakozás, hanem a böjt ideje is. Advent harmadik vasárnapja az úgynevezett Gaudete vasárnap: a latin kifejezés jelentése, „Örvendjetek”. Az egyetlen rózsaszín gyertyát kell meggyújtani. A rózsaszín ebben az esetben az öröm színe. Örülhetünk, hogy átértünk az adventi időszak második felébe, és nemsokára itt akarácsony, Jézus születésének ünnepe!
Iskolánk felső tagozatos tanulóinak műsora méltóképp adta vissza a várakozás időszakának meghittségét.

Czinkóczi Ágnes

Oldal:  1 2 [3] 4 ... 45 46 47