Télapó a Benedekben

szombat 07 december 2019 - 09:43:10 MolnárKálmánné in:Rendezvények
TÉLAPÓ A BENEDEKBEN

„A második is fényre lobban, jelzi, angyal szállt a földre:
– Éljetek méltóbban, jobban, s várjatok az újszülöttre!”
– nyitottuk meg a péntek délelőtti adventi készülődést Aranyosi Ervin versével, majd a tanulók által előadott énekek, versek elhangzása alatt meggyújtottuk az adventi koszorún a második gyertyát.

Később a gyerekek izgatottan tekintgettek a bejárati ajtó felé, majd egyszer csak megjelent a Télapó.

„Eső szitál, hull a hó, hol késel még, Télapó? Lásd, együtt a sok gyerek, várja, lesi léptedet. A melegben ülni jó - átfázhattál, Télapó! Érezd otthon itt magad, jöjj be, rakd le zsákodat! Csevegj velünk, jót pihenj! Mi könnyítünk terheden: hagyd itt, amit rejt a zsák, komótosan menj tovább!”
(G. Szabó László)

A zsák bizony gyorsan kiürült, a Télapó is elment. A délelőtt folyamán csodálatos báb-előadásban gyönyörködhettünk, majd a buborékok színes kavalkádja lepte el a tornatermet és a bent lévőket. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, többen beálltak az óriási buborékok közepébe. Délután a városi Mikulás ajándékozta meg diákjainkat.

Molnár Kálmánné
Fotó: Oszlánczi Ágnes
Hozzászólások    Nyomtatóbarát változat  LAN_NEWS_24

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be, vagy kattints ide a regisztrációhoz