Fenntarthatósági hét a Benedekben

szerda 17 április 2019 - 19:08:58 MolnárKálmánné in:Rendezvények
Fenntarthatósági hét a Benedekben

Iskolánk ez évben első ízben csatlakozott az országosan meghirdetett Fenntarthatósági Témahéthez. A március 18-tól 22-ig tartó hét programjain az alsó, a felső tagozat és a szakiskola tanulói aktívan vettek részt.
Az országos programhoz való csatlakozással célunk a következő volt:
- a gyerekek figyelmének felhívása Földünk védelmére,
- a globális felmelegedésre, a klímaváltozásra,
- a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára, az újrahasznosításra,
- az állatok és növények védelmére.
A környezettudatos gondolkodás és a meglévő értékek, források ésszerű használata mind hozzájárul Földünk, a „Kék bolygó” megőrzéséhez. A szemléletváltásra a gyerekek a legfogékonyabbak. Lényeges, hogy már kisiskolás korban megismerjék a téma fontosságát, hiszen egy kis odafigyeléssel ők is tehetnek bolygónk megóvásáért.
A fenntarthatósági hét témáit beépítettük a magyar nyelv és irodalom, a matematika, a környezetismeret, a rajz, a technika, az ének-zene órákba. A témát játékos formában, változatos módszerekkel dolgoztuk fel.
Magyar irodalom órákon Zelk Zoltán: Párácska című meséjét dolgoztuk fel, a remek történethez illusztrációt készítettünk a füzetbe.
Matematika órán az űrmértékekkel ismerkedtünk, vizet, üdítőt mértünk.
Környezetismeret órákon a víz útját kísértük figyelemmel egy nagyszerű videóanyag segítségével, illetve természetfilmet tekintettünk meg, majd a Vízipók Csodapók mesék egy – egy izgalmas részletét tekinthették meg alsós tanulóink.
Ének-zene órákon meghallgattuk a Föld dalát, állatokkal, vízzel kapcsolatos énekeket énekeltünk.
Rajz- és technikaórákon a Mesterecset rajzpályázat anyagát készítettük el, mely a megtakarítás, környezetvédelem témaköre köré épül.
Szabadidőben is jutott idő a fenntarthatósági héthez kapcsolódni, hiszen iskolánkat aerobic illetve zumba oktatók látogatták meg, az egészséges életmód jegyében mozoghattunk egy órát minden nap.
Csütörtökön az alsó tagozat meglátogatta a helyi Vízművet, ahol értékes ismeretekkel gazdagodtunk.
A Víz világnapján az iskola udvarán és környékén szemétszedő versenyt hirdettünk. A tanulók nagy lelkesedéssel gyűjtötték az újra már nem hasznosítható szemetet. Délután a pályázó tanulókkal részt vettünk a „Víz csodája” rajzpályázat ünnepélyes eredményhirdetésén.
A hét eseménydúsan telt, bízom benne, hogy a hét elején kitűzött cél megvalósult és iskolánk tanulói környezettudatosan és felelősségteljesen állnak hozzá Földünk védelméhez.

Kocsis Erika, pedagógus

Hozzászólások    Nyomtatóbarát változat  LAN_NEWS_24

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be, vagy kattints ide a regisztrációhoz